LogoDanışan Yorumları

Danışanlarımın kendi kaleminden...

Kendi kendine yarattığın engellerin farkında olmadan, yol almaya çalışmak ve tabii ki istediğin yere bir türlü ulaşamamak ve sonunda da artık pes edip umutsuzluğa düşmek.
Çok çabalıyorum ama bir türlü olmuyor demek. Ben yapamıyorum.

Tam da bu tarz duygular içinde boğulduğum ve ne yapabilirime artık çok da bir cevabımın olmadığı bir dönemde gittiğim bir diş hastanesindeki dergide Beral'in verdiği röportajını okudum. Anlattıkları içimde öyle bir duygu yarattı ki “gitmeliyim” dedim ve Beyazyol Alan Terapisi ve Yaşam Danışmanlığı merkezine gittim ve tanıştık Beral’le.

Terapilere başladık.

Kendimi ilk defa bu kadar yakından tanımaya başladım. Kendimi olduğum gibi kabul etmeyi ilk defa bu derinlikte deneyimlemeye başladım. En büyük çıkmazım ilişkilerdi ve neyi neden yaşadığımı anladım. Farkında olmadan, kendi kendimi nasıl sabote ettiğimi, nasıl bir kısır döngüye girdiğimi, kendi içime dönüp hiç bakamadığımı, hep dış etmenlerle boş yere meşgül olduğumu çok net fark ettim.

Diğer yandan çok çalışıp yıllardır emeğimin karşılığını alamamaktan da dertliydim ve sebebini bulup çözdük. Bundan sonra her şey aşama aşama gelişti. Daha seanslarımız tamamlanmamıştı ama kısa zaman içinde karşıma ilk defa tam istediğim nitelikte ve maaşta bir iş çıktı. İlk defa bu kadar net kendi içimde ben varım ve hak ediyorum duygusunu yaşamaya başladım. Bu anlamda yaydığım enerji tamamen pozitif bir şekilde değişti. Kendime ördüğüm sert kabuk yavaş yavaş kırıldı. İnsanlar bana çok daha kolay yaklaşabiliyor şimdi. Kendimi değerli hissetmeye vede en önemlisi bunu yansıtmaya başladım. Üzerimdeki ağırlık gitti ve hayata daha kolay akar oldum. Girdiğim ortamlarda varlığımı hissettirmeye, görünür olmaktan çekinmek yerine bunun keyfini çıkarmaya başladım. Yaşam enerjim arttı ve bu en çok ses tonuma ve de göz ifademe yansıdı. Kesinlikle çok daha pozitif hissediyorum. Rahatlıkla ben yapabilirim, bir yolunu bulurum diyebiliyorum. Karamsar ve sürekli geçmişte yaşadığım sıkıntılara takılıp orda kaybolmalarım sona erdi.

Daha heyecanlı, daha pozitif ve daha canlı başlıyorum artık her güne.

Beral, iyi ki bulmuşum seni:)

e.e.

 

 

 

 

e.e, 24 Temmuz 2016, Pazar

İlişkiler benim sorunlu konumdu.
Hayatıma doğru düzgün bi tane adam girmiyordu. Hep evliler, hep sorunlular, hep gerçekten ilişki istemeyen adamlardı karşılaştıklarım.
Çok çalıştık Beral'le.. Onun enerjisi yeter, motive için öyle söyleyeyim size.
Geldiğim nokta şu; ilk hedefi tuturduk:)
Karşıma evli olmayan, ilişkisi olmayan adamlar gelmeye başladı. Devamı mı?
Kısmet artık:)

D.Ö, 17 Haziran 2016, Cuma

İşten çıkarılmıştım ve yetersiz, başarısız hissediyordum. Büyük bir atalet, tembellik vardı üzerimde. Teyzem gitmişti Beral'e, ben onun tavsiyesiyle başladım. ilgi çekmek için, birileri beni görsün diye bilinçaltım "tembellik" oyunu oynuyormuş. herhalde 9 seans falan gittim.
Nasıl oldu bilmiyorum, hakikaten daha iyi, daha farklı hissediyorum.
Ödevlerimi hep yaptım ama, kendime de pay çıkarayım:) her çalışma sonunda Beral, beni eyleme adım adım geçirmek için yaşamın içinden, basit gözüken ama benim için zorlu ödevler veriyordu. Pazara çıkıp alışveriş yapmak, çiçek bakmak, en çok sevdiğim bi arkadaşımla ev dışında bir plan yapmak gibi. Benim gerçekten de böyle basit başlangıçlara ihtiyacım vardı. çünkü devamlı evdeydim, yan odaya gitmek bile gelmiyordu içimden.
Ama şimdi, işe girdim yeniden. Evde, bir odaya tıkılı değilim. Seanslara ara ara devam ediyorum. Ne denebilir ki.. Beral sağolasın:)

, 17 Haziran 2016, Cuma

Eskiye göre kendimi gerçekten çok daha iyi hissediyorum. Teşekkürler Beral 

A.Ç, 17 Haziran 2016, Cuma

Bazı güneşi, denizi, rüzgarı hissetmeyiz. Bazen gülen bir çocuğa bakarken kalbimizi bir sıcaklık kaplamaz. Ya da nefesimiz kesilene kadar gülmeyi unuturuz…

Öyle zamanlarda koca bir yük olur, dünya. Kaçıp gitmek gelir içimizden. Şaşkın bir şekilde ne yapacağımızı bilemeyiz. Oysa her şey, içimizde. Ne arıyorsak her şey bizde, “ben”de. Hepimiz bunu biliyoruz aslında. Yorgunluktan, yılgınlıktan, inançsızlıktan göremeyiz. Öyle bir doldurmuşuzdur ki kendimizi, kaybolup gitmişizdir. Bunları hissederken biri elinizden tuttuğunda, kendinize gelirsiniz.

Beral ile başlayan hikayem de böyle, işte. Kendime merhaba dedirtti. Küstüm oynamıyorum, ne oyunbozansin diye kızdığım her şeyle barıştım. Hayatın bana ait olduğunu, ben nasılsam hayatın da öyle olduğunu gösterdi. Misafir ettim onu yolumda. Her gün geçtiğim yolda görmediğim, fark etmediğim her şeyde sordu, bunu istiyor musun  hayatında diye. Yapmaktan çekindiğimde, korktuğumda, zorlandığımda benimle beraber hadi dedi.  Yoldaki taşı kaldırmadık örneğin, daha kolay olsun diye. Taşı gördük ve üzerinden atladık. Arkamızda bıraktık. Çünkü mucize yaratmak değildi amacımız. Hayatımda gereksiz olanları fark etmek ve temizlemekti. Mucize benken, zaten başka bir şeye gerek var mıydı ki?

Karanlıktan korkan çocuklara döneriz bazen.
Dolabın içinde canavar var sanırız. Beral, benim için hayat tam da böyleyken mumu getiren, dolabın kapağını açıp gösteren oldu. Iyi ki de oldu. Bazen susarak, bazen göstererek, bazen benim görmemi sağlayarak kalbimin yeniden attığını, hayatın devam ettiğini, mucizenin ben olduğumu gösterdi. Kalpten teşekkür…

 

 

M.B., 04 Mayıs 2016, Çarşamba

Beral benim için hayatımda atmam gereken en büyük adımı bana attıran, yeri geldiğinde danışman yeri geldiğinde dost olan bir insan. Çıkmazlarımın çıkmazı o :) 1,5 sene önce hayatım tepe taklak olmuş resmen baş aşağı giderken yönümü değiştirmemi sağladı. Onun desteğiyle hayatım düzene girdi. Benden sonra kardeşim, annem de danışan oldu. Ailemizin vazgeçilmezi haline geldi. Her an ona anlatabileceğimi ve yaptığı çalışmalarla sıçrama yaşayabileceğimi bilmek gerçekten çok rahatlatıcı. Bu arada seanslarımız başlamadan önce ben çocuk sahibi olmak isteyen ama korkuları olan biriydim de aynı zamanda. Biliyor musunuz yakında kızım dünyaya geliyor :)

N.Ş., 15 Mart 2016, Salı

Nerden başlayacağımı bilemiyorum. Aslında yaşadıklarım gerçekten film gibiydi. Erkek kardeşimi trafik kazasında kaybetmiştim ve çok acılar yaşadım. Kendime gelmeye başladıktan sonra karşıma çıkan kişiyle ilişkim başladı. Nişanlandık, düğünümüze 1 ay vardı ama kafam çok karışıktı. Bir şeyler içime sinmiyordu fakat ilerleyen bir durumun içindeydim ve huzursuzdum. Arkadaşım da kendi zor zamanlarında iletişim ve yaşam danışmanı Beral Fişekçi’den destek almıştı. Beral’i aradım ve içinde bulunduğum durumu anlattım. Seanslara başladık. Beral çok tatlı ve güzel enerjili biri. Kendiyle tanışma fırsatınız olursa çok şanslısınız…

Atalarımdan, annemden babamdan gelen ve beni negatif etkilyene kalıplar üzerinde çalıştık. Erkek arkadaşımla ilgili yaptığımız çalışmada içimde huzursuzluk yaratan tüm duygular ve sebepleri açığa çıktı. Benim içimdeki kuşkuları Beral çoktan sezmişti bile ve bana “evlilik tarihini öteleme şansın olur mu?” diye sordu. Zaman kazanmak, çalışmaları tamamlamak ve gerçekten doğru insanla mı birlikteyim yoksa kardeşimin yasının sonunda kapılıp gittiğim bir ilişki mi yaşıyorum ayrımını yapmanın yerinde olacağını söyledi.

Zaman ve durumlar o kadar ilginç gelişti ki anlatamam. O günden sonra olanlara ben hala inanamıyorum. Nişanlımla ilgili, negatif anlamda söylüyorum, bilmediğim tüm gerçekleri (ben ve ailem) öğrendik. Resmen kendi kızınız olsa asla evlendirmek istemeyeceğiniz biriyle birlikteymişim. Beral fark etmem konusunda inanılmaz rehberlik yaptı bana. Yani şükürler olsun ki, yolum onunla kesişti ne kadar minnettarım anlatamam..

Şu an resmin büyük halini dışarıdan gördüğümde resmen yardımlarıyla kurtuldum diyebilirim… Üstümden büyük bir yük aldı. Ve gördüm anladım ki her şey benim için en iyisi için gerçekleşiyordu… Beral Fişekçi iyi ki varsın :)

G.Ç., 15 Mart 2016, Salı

Geçen mayıs bu zamanlarda hayatımın en çalkantılı döneminden geçmekteydim. Boşanma aşamasındaydım ve her şey çok zordu. Bir arkadaşım işin içinden çıkmam konusunda Beral’den destek alabileceğimi söyledi. Aradım ama itiraf edeyim çok da umudum yoktu bir şeylerin iyiye gideceğinden. 

Kapıyı çaldığımda pozitif bir enerji ve gülen bir yüzle çıktı karşıma. İlk seansta gergin ve inançsızken rahatlamama sebep oldu. Sonrasında paniksiz ve gerilmeden çözümler üretmeme yardımcı oldu. Hayatımın akışı daha farklı bir yönde ve olumlu gelişmelerle devam etti. Sorunlarımı nasıl çözebileceğimin keşfini sağladı. Sihirli bir değnek varmış elinde gibi hissettiğim olmuştur:)
Garip bir şekilde ne hissettiğimi, ne yapmam gerektiğini çözmüş ve beni yönlendirmişti. Çalışmalardan sonra önüme yollar açıldığını fark ettim. Yine ne zaman sıkışsam arayacağım bir dostum ve danışmanım var. Hakkaten beral, çok teşekkürler sana.

H.T., 15 Mart 2016, Salı

Kendinizi dışarıdan izleme fırsatınız olabileceğini duysanız ne hissedersiniz? Hayatımız boyunca sevdiklerimiz, ailemiz, bizi yakından tanıyan ve hatta tanımayan bir çok insandan bizimle ilgili yorumlar, tavsiyeler alırız.

Hatta dışarıdan nasıl göründüğümüz konusunda da ne hikmetse en çok onlara güveniriz çünkü kendimizi dışarıdan izleme şansımız yoktur. Beral’in yaptığı çalışmalarla şöyle rahat bir koltuğa oturup belki de hayatımda ilk kez bu şekilde kendimi izledim. Bu gerçekten mükemmel bir deneyimdi.

İçimden geçenleri, geçip de farkında olmadıklarımı, tavırlarımı, hayata bakış açımı, olaylar karşısındaki tutumlarımı, ve neden bu tutumlara sahip olduğumu, hiçbir tepki vermeden, yargısız ve gerçek halleriyle izledim. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, Beral Fişekçi tıpkı soyadını tersten okuduğunuzda karşılaştığınız “içkeşif” kelimesinin anlamını size yaşatıyor. Bu deneyimi herkes yaşamalı çünkü insan kendine yöneldiğinde hayatın ne kadar anlamlı güzel olduğunu bir kez daha anlıyor. Sonra aklınıza tek bir cümle geliyor, tıpkı Beral’in söylediği gibi: “bundan güzel ne olabilir?”

 

M.Ç., 02 Şubat 2016, Salı

Özel seans randevusu için tıklayın