Logo

yeter deyince.......

yeter deyince.......

Çok yakın arkadaşımın eşi İpek. İlk karşılaşmamız çok eskiye dayalı. Onu ilk gördüğümde kimseyi kendi zekâsına yakın bulmadığından beğenmeyip kibirle bakan, ateşi gören davul gibi gergin dolaşan bir kadındı. Bu tavrı ile karşılaştığı sorunları kolayca çözebilmesi de mümkün olamadığından yaşadıklarının olumsuz etkisi artmış ve “artık çok yorgunum, kaldıramıyorum” moduna gelmişti. Özellikle evliliğinde, eşiyle artık iletişim kuramıyor, sürekli kızgın, sevgisini tahlil edemeyen, ne istediğini bilemeyen, karmakarışık haldeydi.
Çözüm arayışındayken telefonlaştık. Yaptığım çalışmalardan bahsettim biraz.
İlgilendiği tek şey içinde bulunduğu durumdan çıkmaktı.

“Yeter” dediğimiz noktada başlıyor aslında değişimler.

Seanslara başladık.
Diğer insanlara bakış açısına, anne, baba ilişkilerine, erkek algısına ve eşiyle olan durumuna kadar ilmek ilmek çalıştık.
Seanslarda çok önemli farkındalıklar yaşadı.
Kendi zekâsının yanında diğer insanları salak bulmasının yarattığı kibir duygusuyla aslında bir çeşit tanrıcılık oynadığını gördü, annesine benzemekten korktuğu halde,  aslında içsel olarak annesine ne kadar benzediğini anladı. Neleri değiştirmek istediği üzerinde egzersizlere başladı.
Eşiyle arasında sevgi bağı kuvvetli olmasına rağmen, ego savaşına girdiğini, kendini ve eşini nasıl hırpaladığını, enerji vampirliği yaptığını fark etti. Eril ve dişi yanlarından hangisinin baskın olduğunu ve bunun nelere sebep verdiğini  yer yer ağlayarak yer yer gülerek fark etti. Ama buradan giderken gözlerinin içi gerçekten gülüyordu.

Geçtiğimiz gün telefonlaştık. İstanbul dışından gelmişlerdi. Evlerine dönerken geçirdikleri saatleri anlattı. Eşiyle uzun zamandır yapamadıkları sohbeti yapmışlar. Eşine “sana ve kendime neler yaptığımı gördüm, özür dilerim herşey için, lütfen beni affet” demişJ

Zihnin yarattığı egosal hayatı ve devamındaki mutsuzlukları bırakmak ve dönüştürmek gerçekten mümkün. Yeter ki isteyin, kararlı olun,

Sevgiler,

 


YORUMLAR

>
Özel seans randevusu için tıklayın