Logo

enkaz devraldı 2017 ama.......

enkaz devraldı 2017 ama.......

Enkaz devraldı 2017, ama…

Geçti mi?
Gözümü açabilir miyim?
Herşey kötü bir rüyaydı ve uyanırsam kâbuslar bitecekmiş gibi hissetmek, biri kulağımıza eğilse ve “bu bir şakaydı, geçti, aç gözlerini” dese bir oh çekecekmişiz gibi hissetmek, “üzerimden şu fazlalığı alırsanız daha rahat olacağım” gibi hissetmek.
Bana kalırsa 2016’nın özeti bu duygular. Üzerimize öyle bir yük gibi geldi ki, ağırlığından kamburumuz çıktı hepimizin. Ne rüya, ne de şaka. Basbayağı ciğerimize işleyen soğuk bir rüzgâr gibi. Yel aldı sırtımız, bağrımız. Ülkece çalkalandık.
Derin acılar, kaybetme korkularımız, güvende hissetmemelerimiz, değerlerimizi sorgulamamız, özlediklerimiz, ayrılmak, bırakmak zorunda kaldıklarımız, gelgitlerimiz arasındaki sıkışmışlıklarımız her şey her şey çok zorladı.

Gözüken o ki, yeni gelen yıl da, yaralarımızı saracağımız, dersler alacağımız, yenilenmeye ve kabuk değiştirmeye devam edeceğimiz bir yıl olacak. Kendini son dört senedir değişime açanlarımız için belki biraz daha kolay ama direnenlerimiz için biraz zorluklarla geçebilecek bir yıl. Enkaz devralıyor yeni yıl, evet yine üzücü şeyler yaşama ihtimalimiz var ama hiç karalar bağlamayalım çünkü hepsi yeni bir başlangıçları oluşturabilmek için.
Yeni başlangıçlar yapacağız yani.
2017’nin numerolojisine baktım da biraz.Yeni yılın numerolojik sayısı 1.

Bir, yaratım, başlangıç, hedef, hareketin sayısı.
Ekilen tohumların fiziksel evreye geçtiği dönemi yaşayacağız. Yeni başlangıçlar yaşayacağız. Biten her neyimiz varsa yerine yenilerini koyacağız. Aynı zamanda önümüzdeki 8 senenin tohumlarını ekeceğiz. Hayattan ne istediğinize iyice odaklanmanızı tavsiye ediyorum. İstekleriniz için kendinizde neleri değiştirmelisiniz? Neleri yenilemelisiniz?

Adı üstünde 1. Bir olmayı da tetikleyecek bu yıl. Biz kendimizi sadece zihinden ibaret sandık ve bu bilincimizle öğrendiklerimiz kadarız sandık. Ruhun evi kalbin sezgisel ve içerdiği evrensel bilgilerinden ayrıymışçasına yaşadık. Şimdiden sonra adım adım bütünleşip önce kendi içimizde “bir” olacağız. Kalbi dinlemeyi keşfetmeye çalışacağız. Varlık özelliklerimizi bütünsel idrak etmeye ve kullanmaya başlayacağız. Ruhumuzun sesiyle zihnimizin sesinin dengesini yakalamaya çalışacağız. Değişiklikler yapmak isteyeceğiz, hayatımızda. Kişiliklerimizde değişimler farklılaşmalar hissedeceğiz. Biraz daha büyümüş, daha farkında hissedeceğiz.Görünenin altındaki büyük bilinmeyenlere uyanacağız. Uyanacağız.

Aslında çok çok güzel.  Yeni bir ders yılı.
Beşerden insan olmaya adım adım ilerliyoruz.

Farkındalık artışımızla kendimizi bulacağımıza inanıyorum ve hepinize şimdiden en yüksek potansiyelinizi açığa çıkarabilecek, kendi içkeşiflerinizi yapabileceğiniz ve çevrenize yayabileceğiniz keyifli bir yıl diliyorum.

Sevgiler,

 


YORUMLAR

>
Özel seans randevusu için tıklayın