Logo

"çünkü bir meselem var"

"çünkü bir meselem var"

Mesele kelimesini evvelden de pek severdim. Kelimenin kendisi “sorun” olarak bilinse de, ben onu “cevap, çözüm aranan konu” anlamında gördüğümü söyleyebilirim. Çünkü ancak çözüm ararsan bulursun. Sorun deyince, sorunun sorun olarak kalma ihtimaline yenik düşebilirsin. Tehlikeli sular.

Öykü yazarlığı atölyesine gittiğim dönemde güzel hocam Özlem, yazarlık hakkında sohbet ederken, “yazmak için yazarın bir meselesi olması gerekir. Bi meselesi, hayatla bi derdi olmalı yazarın” demişti. Tam da içimdeki meseleyi tanımlamıştı aslında. Basbayağı derdim vardı çünkü benim de. Bugün için, gelecek için, dünya için; kendim için, senin için...

Olağanüstü yazarların olduğu şu fani dünyada yazma hadsizliğimi hoş görebilirseniz, bu kez asıl meselemin okuyacaklarınızın ve yaptığım çalışmalarımın sizin hayatınıza da bir şeyler katabilmek amacıyla olduğunu hissedebilirsiniz, buna acayip inanıyorum. Aynı zamanda tüm bu süreçler de ruhsal zekânızı geliştirmede ve bugünün şartlarının olumsuz etkilerini kendi içinizde daha kolay yönetebilir hale gelmenize katkı sağlamak olacaktır ki, hazzımı anlatamam.  

Dünya ısrarcı oldu, dibe vurmadan yükselmeyeceğim diye. Böylesi zor süreçlerde, bana da düşenin inatla ve ısrarla iyilikte kalmak, beni, hayatımı değiştiren her şeyi paylaşarak ihtiyacı olana feyz olabilmek olduğunu düşünüyorum. Birbirimizi tanımıyor olabiliriz belki ama yine de birbirimize ulaşabiliriz.

İyi olanların ve iyiliklerin artmasını her zamankinden daha çok umut ediyorum.

sevgiler,


YORUMLAR

>
Özel seans randevusu için tıklayın